Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Jak poprawić mobilność osób starszych?

jak poprawić mobilność osób starszych

Zastanawiasz się, jak poprawić mobilność osób starszych? Seniorzy z racji wielu doskwierających im chorób i swojego wieku w pewnym czasie zaczynają mieć coraz większe problemy z samodzielnym poruszaniem się. Potrzebują nie tylko poświęcenia im coraz większej opieki, ale również wsparcia z zakresu poprawy mobilności. Poznajcie sposoby, jak poprawić mobilność osób starszych. 

Na skróty:

Jak poprawić mobilność osób starszych? Najważniejsze aspekty.

Aktywność fizyczna to podstawa

Na skutek wieku w organizmie zmiany zachodzą w każdym z układów z naszego ciała. Choroby i schorzenia zaczynają coraz bardziej ograniczać mobilność i aktywne życie. Nie można zaprzeczyć, że brak ruchu, aktywności fizycznej nawet w postaci spaceru może spowodować spadek wydolności, zmniejszenie siły mięśni i kłopoty ze stawami. Badanie przeprowadzone przez WHO wykazało, że regularna aktywność fizyczna seniorów zwiększa ich równowagę i zapobiega upadkom. Jednak co w sytuacji kiedy senior choruje, jego organizm jest osłabiony i nie ma mowy o podjęciu jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Z pomocą przychodzi profesjonalny sprzęt medyczny, którego głównym zadaniem jest właśnie poprawa mobilności osób starszych.

Balkoniki – gwarancja stabilności i mobilności dla osób starszych

Podstawową funkcją balkonika jest to aby ułatwić poruszanie się i zagwarantować stabilność pacjenta. Balkoniki dostępne są w różnych wariantach. Są chodziki statyczne, które idealnie dbają o równowagę pacjenta, ale wymagają od użytkownika większej siły rąk. Ma to jednak swoje zalety bo dzięki temu aktywizowane są mieśnie górnych partii ciała. Z kolei balkoniki kroczące dostosowują się do ruchów pacjenta. Nie ma potrzeby ich podnoszenia podczas użytkowania więc sprawdzą się u osób z ograniczoną sprawnością kończyn górnych. Istnieją także balkoniki na kółkach, które zdecydowanie zapewniają największą płynność podczas poruszania. Ten typ sprawdza się u pacjentów z silnym poczuciem równowagi.

Na balkoniki można uzyskać także refundację z NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowia).

Laski, kule, czwórnogi, trójnogi – zwiększą płaszczyznę podparcia

Te produkty medyczne mają ogromne znaczenie w utrzymaniu równowagi i wsparciu mobilności osób starszych. Dzięki nim powstaje trzeci, a przy dwóch kulach nawet czwarty punkt podparcia. Dzięki temu zwiększa się poczucie równowagi pacjenta, a kończyna dolna jest odciążona.
Są bardzo wygodne w użytku, dzięki lekkiej, aluminiowej konstrukcji i w większości przypadków posiadają uniwersalny uchwyt, dzięki któremu laska będzie odpowiednia zarówno dla prawej, jak i lewej ręki. Dla bardziej wymagających są też kule z anatomicznie wyprofilowanym uchwytem dedykowanym na prawą lub lewą stronę. Regulacja wysokości umożliwia dostosowanie każdego z tych produktów dokładnie do naszego wzrostu. W przypadku czwórnogu lub trójnogu podpórki szeroko rozstawione gwarantują samodzielne stanie laski oraz wyjątkową stabilność przy korzystaniu z niej.

W Senioralnym znajdziecie wiele rodzajów produktów medycznych, które ułatwią mobilność. Oferujemy możliwość wypożyczenia sprzętu oraz wsparcie w uzyskaniu refundacji.

Więcej porad