Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Jak wybrać łóżko rehabilitacyjne?

jak wybrać łóżko rehabilitacyjne

Pacjenci przewlekle chorzy często wymagają opieki przez 24 godziny na dobę. Jest to trudne zadanie dla opiekującej się taką osobą rodziny, istnieje wiele sprzętów, które to ułatwiają to zadanie. Jednym z nich jest łóżko rehabilitacyjne, które mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Producenci zajmujący się produkcją tego sprzętu starają się, żeby jak najmniej kojarzyły się z łóżkiem szpitalny, jednak wygląd to nie najistotniejszy parametr, którym powinniśmy kierować się przy zakupie. Na co zatem należy zwrócić uwagę? Z poniższego artykułu dowiesz się jak wybrać łóżko rehabilitacyjne. 

Z czego składa się łóżko rehabilitacyjne?

Składy łóżka mogą się mocno różnić od siebie, jest to zależne od modelu, najistotniejsze  jest, by produkt spełniał unijną normę PN EN 60601-2-52:2010. Części łóżka to:

  •         Stelaż i rama
  •         Bariery boczne i wysięgniki
  •         Drabinki oraz pasy boczne
  •         Stolik z regulacją wysokości

Jak wybrać łóżko rehabilitacyjne? Na co zwrócić uwagę?

Regulacja wysokości

Bardzo ważna funkcja z perspektywy osoby opiekującej się chorym to możliwość elektrycznej regulacji wysokości, dzięki czemu bez uszczerbku na zdrowiu swojego kręgosłupa są w stanie ustawić odpowiednią wysokość, która zapewni pacjentowi komfort i ułatwi zabiegi rehabilitacji przyłóżkowej.

Regulacja położenia leża

Regulacja poszczególnych części łóżka, daje wiele możliwości, dzięki podniesieniu zagłówka, chory który normalnie nie potrafi sam siedzieć, może wytrzymać sam w takiej pozycji. Usprawnia to znacznie jedzenie czy oddychanie. Dzięki opcji podniesienia ud minimalizujemy ryzyko sztywności w stawach.

Dodatki do łóżka ortopedycznego

Zakup łóżka rehabilitacyjnego to zakup, który ma nam służyć przez lata. Inwestycja w sprzęt uzupełniający to w tym przypadku bardzo słuszna decyzja. Do dodatkowych elementów może należeć:

  •         Wysięgnik z trójkątem, co daje możliwość  samodzielnego podniesienia się pacjentowi
  •         Wieszak na kroplówkę
  •         Uchwyty na cewnik
  •         Kaczka lub basen

Należy pamiętać, że ważnym elementem łóżka jest materac. Najlepiej zainwestować w typ przeciwodleżynowy. Mamy nadzieję ,że po przeczytaniu naszego artykułu już wiesz, jak wybrać łóżko rehabilitacyjne. 

W ofercie Senioralnego istnieje możliwość wypożyczenia łóżek rehabilitacyjnych sterowanych elektronicznie, dzięki niemu będziesz miał większy komfort dbania o chorego. W razie pytań personel Senioralnego pozostaje w gotowości! Zobacz nasz profil na facebooku!

Więcej porad