Podnośniki dla osób niepełnosprawnych

podnośniki dla osób niepełnosprawnych

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych to spora pomoc w pielęgnacji seniorów i osób z niepełnosprawnością ruchową, która stanowi duże wyzwanie. To codzienne zmaganie się z niedomagającym ciałem nie tylko osoby chorej czy starszej, ale i opiekunów. Konieczność obracania, zmiany pozycji, przemieszczania czy transferowania np. na zabieg czy do ubikacji to niekiedy bardzo żmudne i długotrwałe czynności. Wymagają znacznej siły i kondycji opiekuna i niejednokrotnie stanowią źródło nieprzyjemnych doznań cielesnych i psychicznych podopiecznego. I nie ma tu znaczenia, czy mowa o domach seniora, szpitalach, ośrodkach opieki czy prywatnych domach. Trudności i niedogodności związane z niedołężnością dotykają we wszystkich miejscach jednakowo. 

Do czego służą podnośniki dla osób niepełnosprawnych?

Podnośniki, jak nazwa wskazuje, służą do unoszenia pacjenta i transferowania w inne miejsce, np. z wózka do łóżka i odwrotnie, pod prysznic, do i z wanny albo basenu. Czasami ich zadaniem jest stabilne spionizowanie pacjenta w taki sposób, aby ułatwić przebieranie albo czynności higieniczne. W odróżnieniu od indywidualnych urządzeń pionizujących, podnośniki z funkcją pionizacji utrzymują pacjenta w zawieszeniu, odciążając w ten sposób osłabione kończyny i kręgosłup.

Rodzaje podnośników dostępne na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podnośników, dopasowanych do określonych zadań. Wyróżniamy m.in. podnośniki kąpielowo-transportowe, basenowe, wannowe oraz sufitowe. Pośród nich znaleźć można modele mobilne oraz stacjonarne. Pierwsza grupa, to podnośniki zapatrzone w kółka jezdne lub przystosowane do składania i schowania. Natomiast drugi rodzaj obejmuje podnośniki na stałe przytwierdzane do podłoża, ścianek lub sufitów. Obie grupy są tak samo funkcjonalne, jednak ich przydatność zależy ściśle od okoliczności i miejsca, w którym będą wykorzystywane.

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroką gamę podnośników, które mają mnóstwo zastosowań. Są przystosowane do pomocy personelowi medycznemu, jak i do użytku prywatnego, tak aby dopasować się do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Jeśli nie stać cię aktualnie na zakup oferujemy możliwość wypożyczenia sprzętu oraz wsparcie w pozyskaniu refundacji z NFZ.

Dowiedz się więcej o sklepie Senioralnym z naszego facebooka.

Więcej porad