Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych

podnośniki dla osób niepełnosprawnych

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych to spora pomoc w pielęgnacji seniorów i osób z niepełnosprawnością ruchową, która stanowi duże wyzwanie. To codzienne zmaganie się z niedomagającym ciałem nie tylko osoby chorej czy starszej, ale i opiekunów. Konieczność obracania, zmiany pozycji, przemieszczania czy transferowania np. na zabieg czy do ubikacji to niekiedy bardzo żmudne i długotrwałe czynności. Wymagają znacznej siły i kondycji opiekuna i niejednokrotnie stanowią źródło nieprzyjemnych doznań cielesnych i psychicznych podopiecznego. I nie ma tu znaczenia, czy mowa o domach seniora, szpitalach, ośrodkach opieki czy prywatnych domach. Trudności i niedogodności związane z niedołężnością dotykają we wszystkich miejscach jednakowo. 

Do czego służą podnośniki dla osób niepełnosprawnych?

Podnośniki, jak nazwa wskazuje, służą do unoszenia pacjenta i transferowania w inne miejsce, np. z wózka do łóżka i odwrotnie, pod prysznic, do i z wanny albo basenu. Czasami ich zadaniem jest stabilne spionizowanie pacjenta w taki sposób, aby ułatwić przebieranie albo czynności higieniczne. W odróżnieniu od indywidualnych urządzeń pionizujących, podnośniki z funkcją pionizacji utrzymują pacjenta w zawieszeniu, odciążając w ten sposób osłabione kończyny i kręgosłup.

Rodzaje podnośników dostępne na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podnośników, dopasowanych do określonych zadań. Wyróżniamy m.in. podnośniki kąpielowo-transportowe, basenowe, wannowe oraz sufitowe. Pośród nich znaleźć można modele mobilne oraz stacjonarne. Pierwsza grupa, to podnośniki zapatrzone w kółka jezdne lub przystosowane do składania i schowania. Natomiast drugi rodzaj obejmuje podnośniki na stałe przytwierdzane do podłoża, ścianek lub sufitów. Obie grupy są tak samo funkcjonalne, jednak ich przydatność zależy ściśle od okoliczności i miejsca, w którym będą wykorzystywane.

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroką gamę podnośników, które mają mnóstwo zastosowań. Są przystosowane do pomocy personelowi medycznemu, jak i do użytku prywatnego, tak aby dopasować się do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Jeśli nie stać cię aktualnie na zakup oferujemy możliwość wypożyczenia sprzętu oraz wsparcie w pozyskaniu refundacji z NFZ.

Dowiedz się więcej o sklepie Senioralnym z naszego facebooka.

Więcej porad