Pieluchomajtki, inaczej pieluchy lub pampersy dla dorosłych są idealnym rozwiązaniem na problemy z nietrzymaniem moczu, znajdą zastosowanie także w sytuacji unieruchomienia po zabiegach operacyjnych, czy w przypadku podeszłego wieku.
Na skróty:
Refundacja NFZ na pieluchomajtki
Kody NFZ
P.100 P.101
Kwoty finansowania
77zł – 90zł,. W przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności kwota jest modyfikowalna, w zależności od aktualnych potrzeb.
Stopień refundacji
Refundacja NFZ na pieluchomajtki obejmuje 100%(dla P.100) 70%(dla P.101)
Co ile można uzyskać wniosek?
Wniosek można uzyskać raz na miesiąc.
Osoby uprawnione do wypisania wniosku na wózek inwalidzki
Do wypisania wnioski uprawnieni są lekarze wszystkich specjalizacji, dodatkowo również wykwalifikowany fizjoterapeuta i pielęgniarka.
Zastosowanie
- wkłady anatomiczne(urologiczne) – są to wyroby chłonne przeznaczone do stosowania z bielizną dla przeznaczone dla osób aktywnych i samodzielnych ze średnim i małym nietrzymaniu moczu. Są to produkty profilowane do anatomii ciała różniące się między sobą kształtem, wielkością i chłonnością.
- Pieluchy anatomiczne – są to wyroby chłonne przeznaczone do stosowania z bielizną dla przeznaczone dla osób aktywnych i samodzielnych ze średnim i małym nietrzymaniu moczu. Są to produkty profilowane do anatomii ciała różniące się między sobą kształtem, wielkością i chłonnością.
- Majtki chłonne – wykonane z materiałów chłonących i zawierających superabsorbent. Są to wyroby nie wymagające odrębnego mocowania. Zalecane dla osób samodzielnych lub częściowo samodzielnych ze średnim i częściowym nietrzymaniem moczu. Posiadają wiele różnych wariantów rozmiarów i poziomu chłonności.
- Pieluchomajtki – wykonane z materiałów chłonących i zawierających superabsorbent. Są to wyroby nie wymagające odrębnego mocowania. Przeznaczone głównie dla osób leżących i niemobilnych których wymianą pieluchomajtek zajmuje się opiekun, cierpiących na średnie i ciężkie nietrzymanie moczu. Posiadają wiele różnych wariantów rozmiaru i poziomu chłonności.
- Podkłady chłonne – bardzo przydatne w pielęgnacji osób z nietrzymaniem moczu i kału, które są obłożnie chore. Chronią one bieliznę pościelową przez zabrudzeniem i chronią ją przed przemakaniem. Są dostępne w różnych rozmiarach i poziomach chłonności.
mamy nadzieję, że temat „Refundacja NFZ na pieluchomajtki” nie kryje już żadnych tajemnic po przeczytaniu naszego artykułu
Personel Senioralnego chętnie odpowie na wszystkie pytania, a więcej informacji o pieluchomajtkach znajdziecie w naszym poradniku.
Skontaktuj się z nami. Czekamy również na facebooku!