Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Refundacja NFZ na rękawy płaskodziane

orzeczenie o niepełnosprawności

Terapia uciskowa jest metodą nie tylko skuteczną w przypadku leczenia żylaków, znajduje również zastosowanie w leczeniu uszkodzonego układu limfatycznego. Produkty płaskodziane charakteryzują się takim samym naprężeniem w każdym miejscu. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej o działaniu tych produktów i sposobach uzyskania refundacji.

Refundacja NFZ na rękawy płaskodziane

Zlecenie na refundację rękawu płaskodzianego jest wydawane przez lekarza specjalistę (lista specjalizacji uprawnionych do wypisania zlecenia widoczna jest poniżej) w celu kontynuacji terapii przeciwobrzękowej. Pacjent otrzymuje zlecenie po przebytej rehabilitacji podczas której leczono obrzęki limfatyczne pierwotne I wtórne II, III I IV stopnia, gdy obrzęki zostaną zmniejszone I są stabilne. Koszt produktu jest pokrywany w 70% przez NFZ, do 400zł. Z numerem zlecenie należy udać się do sklepu medycznego Senioralny w celu jego finalizacji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z wyprzedzeniem aby maksymalnie ułatwić zakup.

Jak działają rękawy płaskodziane?

Ze względu na indywidualność obrzęków każdego pacjenta, produkty muszą być przygotowane na miarę. Dzięki temu, że są dobierane przez specjalistę oraz szyte na miarę produkty nie ześlizgują się, nie zwijają oraz nie wymagają dodatkowych podtrzymywaczy. Produkty uciskowe płaskodziane wykazują takie samo naprężenie dzianiny w każdym miejscu, dzięki czemu poprzez ucisk stymulują mięśnie oraz zwiększają ciśnienie hydrostatyczne, co przywraca prawidłowy przepływ limfy. Kluczowe jest ich właściwe dopasowanie, aby uniknąć niebezpieczeństw w postaci zaburzeń ciśnienia nerwów obwodowych, martwicy skóry, czy zakrzepicy żył głębokich.

Rękaw uciskowy płaskodziany z krytym szwem, bez zawartości bawełny, z uciskiem nie mniejszym niż 20 mmHg

Kod NFZ

O.69

Kwota finansowania

Kwota finansowania wynosi 400 złotych.

Stopień refundacji

Refundacja NFZ na rękawy płaskodziane wynosi 70%

Co ile można uzyskać nowy wniosek?

Nowy wniosek można uzyskać co rok.

Osoby uprawnione do wypisania wniosku na rękawy płaskodziane

Osobami uprawnionymi do wypisania wniosku na rękawy płaskodziane jest lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie: rehabilitacji, angiologii, chirurgii naczyniowej, wykonujący świadczenia z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Mamy nadzieję, że refundacja NFZ na rękawy płaskodziane nie skrywa już przed Tobą tajemnic.

W razie pytań, personel Senioralnego pozostaje do Państwa dyspozycji, prosimy o kontakt przez stronę internetową lub funpage na facebooku.

Więcej porad