Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Refundacja NFZ ortezy stawu łokciowego

Refundacja NFZ ortezy stawu łokciowego

Refundacja NFZ ortezy stawu łokciowego to ważny temat. Zlecenie na ortezę stawu łokciowego może przepisać jedynie lekarz specjalista po zapoznaniu się z przyczyną i zakresem schorzenia by odpowiednio dobrać prawidłową stabilizację.

Jakie są rodzaje ortez stawu łokciowego?

Lekarz ma do wyboru dwa rodzaje ortez produkowanych seryjnie. Ortezy łokciowe posiadają odpowiednio kody L.049 – orteza o wyższym limicie cenowym i L.050- o niższym limicie cenowym. Obie z nich mogą obejmować ramię i przedramię , jednak tylko orteza L.049 zawiera regulację kąta zgięcia. Do tej grupy ortez zalicza się również stabilizatory tzw. łokcia tenisisty.

Stopień refundacji przez NFZ

Orteza stawu łokciowego jest refundowana w 90% przez NFZ, jednak cena produktu musi zawierać się w limicie finansowym. Wyjątkiem są dzieci do 18 roku życia których refundacja na zakup ortezy wynosi 100%. Wystarczy aby pacjent wraz z odpowiednim numerem skierowania udał się do sklepu medycznego realizującego zamówienia funduszu zdrowia. Zachęcamy do składania zamówień telefonicznych lub rezerwacji wózka z wyprzedzeniem aby maksymalnie ułatwić zakup.

Kody NFZ

L.049 L.050

Kwoty finansowania

Refundacja NFZ ortezy stawu łokciowego wynosi 600zł- 300zł

Stopień refundacji

Refundacja NFZ ortezy stawu łokciowego wynosi 90%(dorośli) i 100%(dzieci)

Co ile można uzyskać wniosek?

Wniosek można uzyskać co 3 lata, osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności rozpatrywane są względem obecnych potrzeb.

Osoby uprawnione do wypisania wniosku na wózek inwalidzki

Osobami uprawnionymi do wypisania wniosku na wózek inwalidzki są lekarze ze specjalizacją w dziedzinie : ortopedii,traumatologii,chirurgii,reumatologii,neurologii,rehabilitacji.

Zastosowanie ortezy stawu łokciowego

Orteza stabilizująca staw łokciowy z ujęciem ręki lub nie- wykorzystywane w terapii lżejszych urazów przedramienia i samego stawu aby usztywnić łokieć celem jego szybszej regeneracji. Może być elastyczna lub sztywna. Do tej grupy zaliczane są ortezy do leczenia tzw. łokcia tenisisty.
Orteza unieruchamiająca staw łokciowy z ujęciem ręki lub nie – są wyposażone w szynę, z regulacją umożliwiającą ruchy w kontrolowanej płaszczyźnie. Zalecane po dużych zabiegach operacyjnych na łokciu, po urazach i niektórych chorobach reumatoidalnych.

Pacjentom cierpiącym na przewlekłe zapalenie kaletki również często zalecana jest orteza stawu łokciowego, znajduje ona również zastosowanie w zapaleniu stawów i chorobie zwyrodnieniowej.

Jeśli masz pytania,  konsultanci Senioralnego chętnie Ci pomogą! Skontaktuj się z nami lub napisz do nas na facebooku!

Więcej porad