Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego

Zlecenie na ortezę stawu skokowego może przepisać jedynie lekarz specjalista po tym, jak zapozna się z przyczyną i zakresem schorzenia, by odpowiednio dobrać prawidłową stabilizację. Lekarz ma do wyboru dwa rodzaje ortez produkowanych seryjnie. Pierwszy z nich obejmuje sam staw skokowy, drugi z kolei  staw skokowy wraz ze stopą i golenią. Pierwsza z ortez (J.036) zawiera się w niższym limicie finansowym NFZ, natomiast druga (J.037) posiada wyższy limit finansowy , jednak co warto podkreślić, do ortez o tym kodzie zalicza się również stabilizatory sztywne typu “walker”.Należy zaznaczyć, że do ortez nie zaliczają się opaski elastyczne. Jak w przypadku wszystkich ortez na kończynę dolną NFZ refunduje 90% wartości produktu nie przekraczającej jednak limitu finansowego. Wyjątkiem są dzieci do 18 roku życia których refundacja na zakup ortezy wynosi 100%. Wystarczy, aby pacjent wraz z odpowiednim numerem skierowania udał się do sklepu medycznego realizującego zamówienia funduszu zdrowia. Zachęcamy do składania zamówień telefonicznych lub rezerwacji wózka z wyprzedzeniem aby maksymalnie ułatwić zakup.

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego

Kody NFZ

J.036 J.037

Kwota finansowania

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego wynosi 200zł- 300zł

Stopień refundacji

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego wynosi 90% w przypadku dorosłych i 100% w przypadku dzieci

Co ile można uzyskać wniosek?

Wniosek można uzyskać co 3 lata. Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności w zależności od potrzeby.

Zastosowanie

  • orteza stabilizująca staw skokowo-goleniowy- posiadają zwykle usztywnienie części bocznych cholewki o różnym stopniu twardości. Może być ona zarówno elastyczna jak i sztywna. Taka konstrukcja stabilizuje staw i zmniejsza ewentualny obrzęk pourazowy, a ponadto łatwo mieści się w bucie. Do tej grupy zaliczają się także łuski stosowane przy opadającej stopie w niedowładach kończyn.
  • orteza unieruchamiająca staw skokowo-goleniowy- są to produkty bardzo często zastępujące tradycyjny gips umożliwiając przy całkowitym lub częściowym unieruchomieniu stawu większą swobodę ruchów. Mogą to być ortezy wysoki i niskie. Powszechnie nazywane są “walkerami”.

Mamy nadzieję, że Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego nie kryje już przed Wami tajemnic.

W Senioralnym znajdziecie wiele rodzajów ortez stawu skokowego, ponad to nasz personel jest otwarty na każde pytania z Państwa strony. Skontaktuj się się z nami lub napisz na facebooku.

 

Więcej porad