Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego

Zlecenie na ortezę stawu skokowego może przepisać jedynie lekarz specjalista po tym, jak zapozna się z przyczyną i zakresem schorzenia, by odpowiednio dobrać prawidłową stabilizację. Lekarz ma do wyboru aż sześć rodzajów ortez produkowanych seryjnie. Należy zaznaczyć, że do ortez nie zaliczają się opaski elastyczne. Jak w przypadku wszystkich ortez na kończynę dolną NFZ refunduje 90% wartości produktu nie przekraczającej jednak limitu finansowego. Wyjątkiem są dzieci do 18 roku życia których refundacja na zakup ortezy wynosi 100%. Wystarczy, aby pacjent wraz z odpowiednim numerem skierowania udał się do sklepu medycznego realizującego zamówienia funduszu zdrowia. Zachęcamy do składania zamówień telefonicznych lub rezerwacji z wyprzedzeniem aby maksymalnie ułatwić zakup.

Refundacja NFZ ortez stawu skokowego

Kody NFZ

H.01.01; H.01.02; H.01.03; H.02.01;H02.02; H.02.03

Kwota finansowania

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego analogicznie do kolejności wypisanych powyżej kodów wynosi : 200zł; 300zł; 350zł; 250zł; 250zł; 1100zł

Stopień refundacji

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego wynosi 90% w przypadku dorosłych i 100% w przypadku dzieci

Co ile można uzyskać wniosek?

Wniosek można uzyskać co 3 lata. Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności w zależności od potrzeby.

Zastosowanie

  • orteza stabilizująca staw skokowy (H.01.01) posiada zwykle usztywnienie tylko w częściach bocznych cholewki by zapewnić stabilizację stawu skokowego szczególnie przy rotacjach.
  • orteza sztywna na goleń i stopę z komorą pneumatyczną (H.01.02) stosuje się przede wszystkim w przypadku stabilizacji urazów w okolicy śródstopia. (tzw. krótki walker)
  • orteza sztywna na goleń i stopę z minimum dwiema komorami pneumatycznymi (H.01.03) – są to produkty bardzo często zastępujące tradycyjny gips umożliwiając przy całkowitym lub częściowym unieruchomieniu stawu większą swobodę ruchów. Mogą to być ortezy wysoke, sięgające pod dół podkolanówy lub niskie. Powszechnie nazywane są “walkerami”.

Mamy nadzieję, że Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego nie kryje już przed Wami tajemnic.

W Senioralnym znajdziecie wiele rodzajów ortez stawu skokowego, ponad to nasz personel jest otwarty na każde pytania z Państwa strony. Skontaktuj się się z nami lub napisz na facebooku.

 

Więcej porad