Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego

Zlecenie na ortezę stawu skokowego może przepisać jedynie lekarz specjalista po tym, jak zapozna się z przyczyną i zakresem schorzenia, by odpowiednio dobrać prawidłową stabilizację. Lekarz ma do wyboru dwa rodzaje ortez produkowanych seryjnie. Pierwszy z nich obejmuje sam staw skokowy, drugi z kolei  staw skokowy wraz ze stopą i golenią. Pierwsza z ortez (J.036) zawiera się w niższym limicie finansowym NFZ, natomiast druga (J.037) posiada wyższy limit finansowy , jednak co warto podkreślić, do ortez o tym kodzie zalicza się również stabilizatory sztywne typu “walker”.Należy zaznaczyć, że do ortez nie zaliczają się opaski elastyczne. Jak w przypadku wszystkich ortez na kończynę dolną NFZ refunduje 90% wartości produktu nie przekraczającej jednak limitu finansowego. Wyjątkiem są dzieci do 18 roku życia których refundacja na zakup ortezy wynosi 100%. Wystarczy, aby pacjent wraz z odpowiednim numerem skierowania udał się do sklepu medycznego realizującego zamówienia funduszu zdrowia. Zachęcamy do składania zamówień telefonicznych lub rezerwacji wózka z wyprzedzeniem aby maksymalnie ułatwić zakup.

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego

Kody NFZ

J.036 J.037

Kwota finansowania

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego wynosi 200zł- 300zł

Stopień refundacji

Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego wynosi 90% w przypadku dorosłych i 100% w przypadku dzieci

Co ile można uzyskać wniosek?

Wniosek można uzyskać co 3 lata. Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności w zależności od potrzeby.

Osoby uprawnione do wypisania wniosku na wózek inwalidzki

Osobami uprawnionymi do wypisania wniosku na wózek inwalidzki są jedynie lekarze posiadający specjalizację w dziedzinie:ortopedii,traumatologii,chirurgii,reumatologii,neurologii,rehabilitacji.

Zastosowanie

  • orteza stabilizująca staw skokowo-goleniowy- posiadają zwykle usztywnienie części bocznych cholewki o różnym stopniu twardości. Może być ona zarówno elastyczna jak i sztywna. Taka konstrukcja stabilizuje staw i zmniejsza ewentualny obrzęk pourazowy, a ponadto łatwo mieści się w bucie. Do tej grupy zaliczają się także łuski stosowane przy opadającej stopie w niedowładach kończyn.
  • orteza unieruchamiająca staw skokowo-goleniowy- są to produkty bardzo często zastępujące tradycyjny gips umożliwiając przy całkowitym lub częściowym unieruchomieniu stawu większą swobodę ruchów. Mogą to być ortezy wysoki i niskie. Powszechnie nazywane są “walkerami”.

Mamy nadzieję, że Refundacja NFZ ortezy stawu skokowego nie kryje już przed Wami tajemnic.

W Senioralnym znajdziecie wiele rodzajów ortez stawu skokowego, ponad to nasz personel jest otwarty na każde pytania z Państwa strony. Skontaktuj się się z nami lub napisz na facebooku.

 

Więcej porad