Pieluchomajtki z refundacją NFZ

Spis Treści:
  Add a header to begin generating the table of contents

  Jak uzyskać zlecenie NFZ na zakup pieluchomajtek

  Aby uzyskać dofinansowanie na zakup wyrobów chłonnych w pierwszej kolejności należy się udać do swojego lekarza rodzinnego po e-zlecenie. Lekarz wypisze indywidualny 12 cyfrowy numer identyfikacyjny na podstawie, którego sklep medyczny potwierdza możliwość wydania produktów refundowanych. Zlecenie możesz zrealizować stacjonarnie w sklepie medycznym natomiast łatwiejsza i tańszą wersją jest zamówienie produktów przez nasza platformę. Pozwala ona na realizowanie  refundacji przez telefon lub formularz zamówienia.

  Refundacja na pieluchomajtki bez wychodzenia z domu z bezpłatną dostawą

  Dzięki nowym wzorom zlecenia wprowadzonych w styczniu 2020 nie musisz już iść do sklepu medycznego lub prosić swoich najbliższych żeby zakupili produkty w Twoim imieniu. Z każdym nowym wnioskiem oferujemy darmową dostawę.

  Wniosek na zakup pieluchomajtek

  Jeżeli nie masz możliwości pójścia do przychodniu lub chcesz go uzyskac bez wychodzenia z domu, możesz umówić darmową telekonsultacje z naszą pielęgniarką i numer zlecenia dostaniesz SMSem. Ze zleceniem możesz bezpłatnie zamówić produkty do Twojego domu lub domuosoby, którą się opiekujesz. 

  Co ile można uzyskać nowy wniosek 

  Wniosek można uzyskać raz na miesiąc. natomiast najlepszym sposobem jest poproszenie swojego lekarza o wypisanie wniosku od razu na 6 miesięcy. Tym sposobem nie będziesz musiała chodzić do lekarza po nowe zlecenie co miesiąc. 

  Osoby uprawnione do wypisania wniosku na wyroby chłonne

  • Chirurgii ogólnej/Chirurgii onkologicznej
  • Onkologii klinicznej/Chemioterapii nowotworów
  • Onkologii klinicznej
  • Geriatrii
  • Ginekologii onkologicznej
  • Neurologii
  • Urologii
  • Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej
  • Lekarze spełniający wymogi do wykonywania świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej
  • Felczer ubezpieczenia zdrowotnego
  • Pielęgniarka

  Kod NFZ P.100

  Przeznaczony jest dla osób, u których występuje choroba nowotworowa przebiegająca w postaci owrzodziałych lub krwawiących guzów krocza lub okolicy krzyżowej. Przetoki nowotworowe lub popromienne, nietrzymanie stolca lub moczu w wyniku chorób nowotworowych; powikłania po leczeniu chorób nowotworowych.
   

  Kwota finansowania

  77 zł 

  Stopień Refundacji

  100% 

   Ilość produktów refundowanych

  Do 90 sztuk miesięcznie

   

  Kod NFZ P.101

  Przeznaczony jest dla osób, u których występuje neurogenne i nieneurogenne nietrzymania moczu lub stolca (z wyłączeniem wysiłkowego nietrzymania moczu) i występowanie co najmniej jednego z kryteriów:
  • głębokie upośledzenie umysłowe
  • zespoły otępienne o różnej etiologii,
  •  wady wrodzone i choroby układu nerwowego, trwałe uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego,
  •  wady wrodzone dolnych dróg moczowych będące przyczyną nietrzymania moczu
  •  jatrogenne lub pourazowe uszkodzenie dróg moczowych będące przyczyną nietrzymania moczu,
  • jatrogenne lub pourazowe uszkodzenie układu pokarmowego będące przyczyną nietrzymania stolca

  Kwota finansowania

  90 zł 

  Stopień Refundacji

  70% 

   Ilość produktów refundowanych

  Do 90 sztuk miesięcznie

  Uprawnienia dodatkowe dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności – 47ZN 

  Jeżeli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności lub legitymację osoby niepełnosprawnej przysługuje Ci zwiększony limit ilościowy na zakup wyrobów chłonnych. Oznacza to, że jeżeli 90 sztuk to za mało na Twoje potrzeb  możesz poprosić lekarza o wypisanie większej ilości produktów na miesiąc. Refundacja wtedy naliczana jest w zależności od ilości produktów, które kupujesz. Nowy limit refundacji (63 zł dla kodu P.101 i 77 zł dla kodu P.100) jest naliczany co każde 90 sztuk zakupionego produktu. Nie jesteś wtedy ograniczona miesiącami i datą ważności wniosku a limitem ilościowym, który jest na wniosku. Teoretycznie przysługuje Ci nielimitowana ilość produktów chłonnych. Pamiętaj jednak, że NFZ refunduje tylko część kwoty zakupu, za resztę będziesz musiała zapłacić z własnych środków. Zalecamy więc, żeby prosić lekarzy o ilości, które pokrywają się z realnym zapotrzebowaniem.

  Jakie dokumenty potwierdzają niepełnosprawność

  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  • legitymacja osoby niepełnosprawnej

  Jakie instytucje orzekają o niepełnosprawności?

  • powiatowe lub miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności
  • wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności
  • krajowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności
  • rejonowy sąd pracy i ubezpieczeń społecznych

  Co przysługuje w ramach refundacji na wyroby chłonne?

  Obecnie na rynku dostępna jest duży wybór różnych wyrobów chłonnych dostosowanych do potrzeb wszystkich grup pacjentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem zakupowym aby dokonać wyboru najlepiej dostosowanego do twoich potrzeb. wśród refundowanych wyrobów chłonnych znajdują się cztery kategorie produktów 

  Pieluchomajtki – na rzepy

  Przeznaczone są dla osób z ciężkim oraz bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu.  Są zapinane na rzepy podobnie jak pampersy dla dzieci. Najczęściej stosowane są u osób leżących lub znacznie ograniczonych ruchowo, którym pieluchomajtki zmienia opiekun. 

  Majtki chłonne  – wciągane jak bielizna

  Są to produkty dla osób samodzielnych z cięzkim nietrzymaniem moczu. Zbudowane są i zakładane jak bielizna. Występują w różnych stopniach chłonnosci. Ze względu na ergonomię i sposób uzytkowania sa bardzo wygodne  nie rzucają się w oczy zapewniając dyskrecję. 

  Wkładki anatomiczne

  Przeznaczone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Znajdą zastosowanie u osób z małym lub średnim stopniem nietrzymania moczu, aktywnych. Występują w różnych stopniach chłonności, kształtach oraz kolorach. Mogą być stosowane w dzień lub w nocy.

  Podkłady chłonne jednorazowe

  Podkłady na łóżko chroniące materac i prześcieradło przed zabrudzeniem. Również podlegają refundacji i występują w kilu rozmiarach. najpopularniejszym i najbardziej praktycznym jest wymiar 60 x 90 cm ponieważ pokrywa całe łóżko na szerokoć.