Pieluchomajtki z refundacją NFZ
Jak uzyskać zlecenie NFZ na zakup pieluchomajtek
Aby uzyskać dofinansowanie na zakup wyrobów chłonnych w pierwszej kolejności należy się udać do swojego lekarza rodzinnego po e-zlecenie. Lekarz wypisze indywidualny 12 cyfrowy numer identyfikacyjny na podstawie, którego sklep medyczny potwierdza możliwość wydania produktów refundowanych. Zlecenie możesz zrealizować stacjonarnie w sklepie medycznym natomiast łatwiejsza i tańszą wersją jest zamówienie produktów przez nasza platformę. Pozwala ona na realizowanie refundacji przez telefon lub formularz zamówienia.
Refundacja na pieluchomajtki bez wychodzenia z domu z bezpłatną dostawą
Dzięki nowym wzorom zlecenia wprowadzonych w styczniu 2020 nie musisz już iść do sklepu medycznego lub prosić swoich najbliższych żeby zakupili produkty w Twoim imieniu. Z każdym nowym wnioskiem oferujemy darmową dostawę.
Wniosek na zakup pieluchomajtek
Jeżeli nie masz możliwości pójścia do przychodniu lub chcesz go uzyskac bez wychodzenia z domu, możesz umówić darmową telekonsultacje z naszą pielęgniarką i numer zlecenia dostaniesz SMSem. Ze zleceniem możesz bezpłatnie zamówić produkty do Twojego domu lub domuosoby, którą się opiekujesz.
Co ile można uzyskać nowy wniosek
Wniosek można uzyskać raz na miesiąc. natomiast najlepszym sposobem jest poproszenie swojego lekarza o wypisanie wniosku od razu na 6 miesięcy. Tym sposobem nie będziesz musiała chodzić do lekarza po nowe zlecenie co miesiąc.
Osoby uprawnione do wypisania wniosku na wyroby chłonne
- Chirurgii ogólnej/Chirurgii onkologicznej
- Onkologii klinicznej/Chemioterapii nowotworów
- Onkologii klinicznej
- Geriatrii
- Ginekologii onkologicznej
- Neurologii
- Urologii
- Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej
- Lekarze spełniający wymogi do wykonywania świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej
- Felczer ubezpieczenia zdrowotnego
- Pielęgniarka
Kod NFZ P.100
Kwota finansowania
77 zł
Stopień Refundacji
100%
Ilość produktów refundowanych
Kod NFZ P.101
- głębokie upośledzenie umysłowe
- zespoły otępienne o różnej etiologii,
- wady wrodzone i choroby układu nerwowego, trwałe uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego,
- wady wrodzone dolnych dróg moczowych będące przyczyną nietrzymania moczu
- jatrogenne lub pourazowe uszkodzenie dróg moczowych będące przyczyną nietrzymania moczu,
- jatrogenne lub pourazowe uszkodzenie układu pokarmowego będące przyczyną nietrzymania stolca
Kwota finansowania
90 zł
Stopień Refundacji
70%
Ilość produktów refundowanych
Uprawnienia dodatkowe dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności – 47ZN
Jeżeli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności lub legitymację osoby niepełnosprawnej przysługuje Ci zwiększony limit ilościowy na zakup wyrobów chłonnych. Oznacza to, że jeżeli 90 sztuk to za mało na Twoje potrzeb możesz poprosić lekarza o wypisanie większej ilości produktów na miesiąc. Refundacja wtedy naliczana jest w zależności od ilości produktów, które kupujesz. Nowy limit refundacji (63 zł dla kodu P.101 i 77 zł dla kodu P.100) jest naliczany co każde 90 sztuk zakupionego produktu. Nie jesteś wtedy ograniczona miesiącami i datą ważności wniosku a limitem ilościowym, który jest na wniosku. Teoretycznie przysługuje Ci nielimitowana ilość produktów chłonnych. Pamiętaj jednak, że NFZ refunduje tylko część kwoty zakupu, za resztę będziesz musiała zapłacić z własnych środków. Zalecamy więc, żeby prosić lekarzy o ilości, które pokrywają się z realnym zapotrzebowaniem.
Jakie dokumenty potwierdzają niepełnosprawność
- orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
- legitymacja osoby niepełnosprawnej
Jakie instytucje orzekają o niepełnosprawności?
- powiatowe lub miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności
- wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności
- krajowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności
- rejonowy sąd pracy i ubezpieczeń społecznych
Co przysługuje w ramach refundacji na wyroby chłonne?
Obecnie na rynku dostępna jest duży wybór różnych wyrobów chłonnych dostosowanych do potrzeb wszystkich grup pacjentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem zakupowym aby dokonać wyboru najlepiej dostosowanego do twoich potrzeb. wśród refundowanych wyrobów chłonnych znajdują się cztery kategorie produktów
Pieluchomajtki – na rzepy
Przeznaczone są dla osób z ciężkim oraz bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Są zapinane na rzepy podobnie jak pampersy dla dzieci. Najczęściej stosowane są u osób leżących lub znacznie ograniczonych ruchowo, którym pieluchomajtki zmienia opiekun.
Majtki chłonne – wciągane jak bielizna
Są to produkty dla osób samodzielnych z cięzkim nietrzymaniem moczu. Zbudowane są i zakładane jak bielizna. Występują w różnych stopniach chłonnosci. Ze względu na ergonomię i sposób uzytkowania sa bardzo wygodne nie rzucają się w oczy zapewniając dyskrecję.
Wkładki anatomiczne
Przeznaczone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Znajdą zastosowanie u osób z małym lub średnim stopniem nietrzymania moczu, aktywnych. Występują w różnych stopniach chłonności, kształtach oraz kolorach. Mogą być stosowane w dzień lub w nocy.
Podkłady chłonne jednorazowe
Podkłady na łóżko chroniące materac i prześcieradło przed zabrudzeniem. Również podlegają refundacji i występują w kilu rozmiarach. najpopularniejszym i najbardziej praktycznym jest wymiar 60 x 90 cm ponieważ pokrywa całe łóżko na szerokoć.