Poradnik

Spokojny sen pielęgnuje życie

Spokojny sen jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu życia każdego człowieka. Dzięki niemu następuje redukcja napięcia mięśniowego i stresu, polepsza się nasze samopoczucie, a przede wszystkim dochodzi do regeneracji centralnego układu nerwowego. Sen nas odświeża, czyni rześkimi i daje siły na zmagania z nowym, ciężkim dniem.

17 marca 2017 roku odchodziliśmy już 10-ty Światowy Dzień Snu, którego hasło brzmi: „Spokojny sen pielęgnuje życie”. Celem ustanowienia tego wydarzenia przez Narodową Fundację Snu jest podniesienie świadomości ludzi o zaburzeniach snu i ich wpływie na zdrowie i samopoczucie, a także pokazanie jak sobie radzić z tym problemem. Większość tych zaburzeń można zapobiegać lub leczyć, jednak mała liczba osób szuka pomocy u specjalisty, gdyż nie wie, że taką pomoc może otrzymać.

Problemy związane ze snem (brak snu lub sen złej jakości) są globalną epidemią, która zagraża zdrowiu i jakości życia 45% światowej populacji. Mają one negatywny wpływ  na nasze codzienne samopoczucie, wygląd i zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Przyczyniają się do pogorszenia koncentracji uwagi, zdolności do uczenia się i zapamiętywania. Są często przyczyną wypadków komunikacyjnych. Ponadto, niedobory snu zostały powiązane z wieloma chorobami cywilizacyjnymi oraz osłabieniem naszego układu odpornościowego.

Niewątpliwie pozytywny wpływ na jakość snu ma właściwie dobrana poduszka ortopedyczna, która podpiera i właściwie układa kręgosłup, a przez to rozluźnia mięśnie i więzadła oraz nie blokuje przepływu krwi. Spanie na takiej poduszce redukuje bóle głowy, szyi, kręgosłupa oraz barków, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć, a sen jest głębszy i dłuższy. Ponadto prawidłowa pozycja podczas spania rozluźnia „mięśnie stresu”, poprawia samopoczucie i utrzymuje nasz organizm w ogólnej lepszej kondycji oraz niweluje chrapanie i drętwienie dłoni.

Poduszki ortopedyczne są wykonane z pianki termoelastycznej (zwanej też leniwą lub „Memory Foam”). Jej idea powstała w laboratoriach NASA na potrzeby astronautów biorących udział w programach kosmicznych. Materiał ten został wykonany z miliona małych komórek, które wyczuwają ciężar i temparaturę ciała. Poduszka wykonana z pianki leniwej pod wpływem ciepła oddawanego przez nasz organizm staje się bardziej elastyczna przez co jeszcze lepiej dostosowuje się do kształtu ciała i idealnie podpiera kręgosłup, zapewniając tym samym niezwykły komfort użytkowania.

Poduszka CERVI+ i CERVI Maxi

Bardzo wygodna, zapewniająca wsparcie głowy bez dodatkowego ucisku na ramiona i szyję.  Wykonana z pianki termoelastycznej. Kształt dostasowuje się do anatomicznego kształtu ciała, niezależnie czy uzytkownik śpi na boku czy na wznak. Posiada wysokiej jakości elastyczny pokrowiec (80% bawełna, 20% poliestru).

Wymiary Poduszek:

CERVI+: 50x32x10,5/8 cm

CERVI+ Maxi: 65x36x11,5/10 cm.

 

Poduszka ortopedyczna SoftSleep Contour

 

Wykonana jest z pianki termoelastycznej. Jest wyprofilowana na wzór „poduszki Szwedzkiej”, posiada ścięty brzeg, aby jeszcze lepiej dostosować się do kształtu naszego ciała. Polecana szczególnie osobom śpiącym na boku. Poduszka wyposażona jest w poszewkę.

Poduszka ta występuje w dwóch rozmiarach: M i L.

Poduszka BAMBOO PILLOW

Poduszka zapewnia optymalne ułożenie głowy oraz odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Zastosowanie sproszkowanego węgla bambusowego, dzięki swym naturalnym właściwościom pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, łagodzi stres i zmniejsza zmęczenie, poprawia metabolizm oraz cyrkulację krwi oraz reguluje wilgotność powietrza. Cząsteczki bambusa zapobiegają również rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu kurzu.

Wymiary: 52x32x11,5/9,5.

 

Poduszka AloeVera Dream

Ergonomiczne wyprofilowanie koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa, podpiera głowę, szyję i ramiona. Poduszka ta wykonana jest z pianki termoplastycznej z dodatkiem naturalnego ekstraktu aloesowego, który dodatkowo wspomaga krążenie krwi, redukuje stres i napięcie mięśniowe oraz zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, grzybów oraz alergenów.

Dostępne są poduszki o wymiarach: 50x30x11 cm i 55x35x12 cm.

 

Materac piankowy z pamięcią kształtu

 

Materac wykonany z pianki termoelastycznej o stopniowanej gęstości (niskiej, wysokiej i umiarkowanej) doskonale dostosowuje się do kształtu i ciężaru naszego ciała, przez co odciąża i anatomicznie układa kręgosłup. Szczególnie polecany przy chronicznych bólach pleców i szyi. Może być stosowany w profilaktyce przeciwodleżynowej. Pokrowiec wykonany z oddychającego wodoodpornego dżerseju poliuretanowego, posada zamki błyskawiczne.

Wymiary materaca: 195x87x14.

Średnia długość snu zalecana dla dorosłego człowieka wynosi od 7 do 9 godzin, jest to 1/3 życia. Ważne jest, aby ten sen był w pełni wartościowy, abyśmy nie szkodzili sobie przez nieprawidłowe ułożenie naszego ciała. Jeżeli śpimy na wyprofilowanej poduszce ortopedyczne z pianki termoelastycznej kręgosłup szyjny jest prawidłowo ułożony, głowa jest w przedłużeniu kręgosłupa, dzięki temu nasze mięśnie, więzadła i naczynia krwionośne rzeczywiście odpoczywają, rozluźniają się i regenerują, przez co mogą właściwie funkcjonować i służyć nam.

Masz pytania?

Nasi konsultanci chętnie Ci pomogą.

Porozmawiaj z konsultantem

9:00 – 17:00

Porozmawiaj z nami na czacie

Umów rozmowę z konultantem

Masz pytania?

Nasi konsultanci chętnie Ci pomogą.

Porozmawiaj z konsultantem

9:00 – 17:00

Napisz do nas

Umów rozmowę z konultantem

Przewiń do góry