Jesteś opiekunem osoby niepełnosprawej?
Należy Ci się 1971 zł miesięcznie na opiekę

Jesteś opiekunem dorosłej osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności?
A czy wiesz, że ze względu na to przysługuje Ci wyższy zasiłek? Możesz uzyskać aż 1971 złotych miesięcznie i poprawić jakość swojego życia. W przypadku specjalnego zasiłku opiekuńczego wyróżniamy trzy różne sytuacje, w których możesz ubiegać się o wyższy zasiłek. Sprawdź szczegóły i zawalcz o należne Ci pieniądze.
Dlaczego warto?
Rozliczamy się bezpośrednio z ośrodkami pomocy społecznej. W przypadku wygranej sprawy, rozliczamy się z uzyskanego wyrównania, więc pobieramy swoje wynagrodzenie z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa.
Bezpieczeństwo
Decydując się na ten krok, możesz tylko zyskać i podnieść komfort Twojego życia.
Wsparcie prawne
Twoją sprawą zajmie się doświadczony zespół prawników.
Sprawdzone rozwiązanie
Pomogliśmy uzyskać pomoc już 5000 osób.
Darmowa pomoc
Rozliczamy się z otrzymanego wyrównania, dla Ciebie cała usługa jest bezpłatna.
Darmowa pomoc
Rozliczamy się z otrzymanego wyrównania, dla Ciebie cała usługa jest bezpłatna.
Sprawdzone rozwiązanie
Pomogliśmy uzyskać pomoc już 5000 osób.
Wsparcie prawne
Twoją sprawą zajmie się doświadczony zespół prawników.
Zostaw nam swój telefon
Nasz konsultant się z Tobą skontaktuje
Co zrobić, by otrzymać zasiłek?
Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a my zajmiemy się pozyskaniem takich funduszy z miejskich (MOPS) bądź gminnych (GOPS) ośrodków pomocy społecznej. Odbywa się to w kilku prostych krokach.
1.
Rozmowa telefoniczna
Najpierw musisz zgłosić się do nas, a my wyjaśnimy Ci jak przebiega proces ubiegania się o taki zasiłek. Odbywa się to natychmiastowo.
2.
Wypełnienie formalności
Po umówieniu spotkania, przyjedzie do Ciebie nasz przedstawiciel, by wypełnić potrzebne dokumenty. Załatwimy to w jeden dzień.
3.
Wysłanie dokumentów do MOPSu/GOPSu
Otrzymujesz wsparcie prawne z naszej strony, a my jako Twoi reprezentanci przekazujemy dokumenty do właściwych organów. To może zająć około tygodnia.
4.
Otrzymuj 1971 zł miesięcznie
Po przejściu całej procedury, otrzymujesz już zasiłek. Procedura ta może potrwać od 3 do 6 miesięcy.
Często zadawane pytania
Opiekun ma prawo ubiegać się o specjalny zasiłek opiekuńczy, jeśli jeszcze go nie pobiera, a opieka uniemożliwia mu pracę zarobkową. Osoby, które pobierają już zasiłek dla opiekuna w wysokości 620 złotych, mogą starać się o jego zwiększenie. Mogą starać się o to również opiekunowie z niską emeryturą i rentą, które nie mogą podjąć pracy.
Klientem może zostać osoba, która opiekuje się osobą niepełnosprawną, posiadającą orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym potwierdzonym orzeczeniem z ZUS/KRUS/MSWIA lub przez Powiatowy zespół ds. orzekania o niepełnosprawności.
Opiekun musi być bezrobotny lub posiadać rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy lub rentę rodzinną bez zbiegu lub posiada zasiłek 620 złotych z MOPS/GOPS/OPS.
Warunkiem koniecznym jest, by podopieczny był najbliższą rodziną.
Najważniejszą różnicą jest wiek osoby niepełnosprawnej. Świadczenie pielęgnacyjne przyznawane jest osobom, które sprawują opiekę nad dzieckiem do 18 roku życia bądź 25 jeśli dana osoba wciąż się uczy. Wysokość takiego świadczenia to 1830 złotych. Specjalny zasiłek opiekuńczy jest przyznawany natomiast opiekunom, których podopieczni są w wieku powyżej 18 roku życia lub 25 w przypadku kontynuowania nauki. Jego wysokość to zaledwie 620 złotych.
Rozliczamy się bezpośrednio z ośrodkami pomocy społecznej. Pobieramy wynagrodzenie ze środków budżetu państwa, w przypadku wygranej sprawy. W sytuacji braku uzyskania świadczenia, klient nie ponosi żadnych kosztów.
Sprawa z przyznanym prawem do zasiłku trwa średnio 4-5 miesięcy, a sprawa tzw. „zero” około 4 miesięcy. Jednak gdy sprawa trafia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, całość może przedłużyć się do 12 miesięcy.