Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/home/effiom/domains/senioralny.pl:/tmp:/var/tmp:/home/effiom/.tmp:/home/effiom/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/effiom/domains/senioralny.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Jak Dbać O Bezpieczeństwo Seniora W Domu? - Senioralny.pl

Jak dbać o bezpieczeństwo seniora w domu?

jak dbać o bezpieczeństwo seniora w domu

Bezpieczeństwo dla wielu ludzi jest kwestią podstawową, która ułatwia funkcjonowanie. Dzięki niemu każdy człowiek ma zagwarantowaną pewną swobodę i spokój. Można rozwodzić się nad wieloma rodzajami bezpieczeństwa, dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo seniora w domu.

Badania pokazują, że do 80% wypadków w grupie wiekowej od 85 do 89 lat dochodzi w domach. W takim wieku konsekwencje nawet drobnego upadku mogą być bardzo poważne, a nawet śmiertelne, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo seniora w domu.

Jak dbać o bezpieczeństwo seniora w domu?

  1. Najlepiej abyś usunął progi oraz kable znajdujące się na podłodze, które są przyczyną potknięć.
  2.  Usuń z podłogi dywaniki, które często się ślizgają lub zwijają. Możesz skorzystać za to z maty antypoślizgowej.
  3.  Wyposaż seniora w domowe pantofle.
  4. Pantofle dla seniora powinny być z antypoślizgową podeszwą.
  5. Podłoga w łazience i kuchni, czyli w miejscach, gdzie może gromadzić się woda, musi być antypoślizgowa.
  6. Lepiej aby w łazience znajdował się prysznic, a nie wanna. Pod prysznicem zadbaj o wygodny stołek. Duży wybór stołków i krzeseł prysznicowych znajdziesz TUTAJ. 
  7. W łazience zamontuj uchwyty ułatwiające korzystanie z toalety. Uchwytów do samodzielnego i łatwego montażu możesz poszukać TUTAJ.
  8. Wszystkie przedmioty dnia codziennego umieść możliwie jak najniżej aby seniorzy mieli do nich łatwy dostęp.

Jak dbać o bezpieczeństwo seniora w domu? Zachowując przedstawione powyżej zasady możemy być pewni, że zapewnimy jak najlepsze warunki dla naszych najbliższych. Jeśli zadbamy o te kwestie będą mogli swobodnie się poruszać i korzystać z życia, a my będziemy spokojni o bezpieczeństwo seniora w jego własnym domu.

Projekt NFZ – Kwadrans Seniora

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował dla osób starszych program Kwadrans Seniora. Można się  niego dowiedzieć o nowościach w świadczeniach NFZ, informacje o zdrowiu i profilaktyce. Dodatkowo wiele praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa seniorów w domu, czy na wakacjach.  Więcej o Kwadransie Seniora możesz przeczytać TUTAJ.

Czytaj więcej

TUTAJ przeczytasz o refundacji środków pomocnych i sprzętu ortopedycznego.

Więcej porad