Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Poduszka ortopedyczna do spania. Jak wybrać?

Pielęgnacja osób z inkontynencją

Do Spokojny sen jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu życia każdego człowieka. Dzięki niemu w organizmie następuje redukcja napięcia mięśniowego i stresu, polepsza się nasze samopoczucie, a przede wszystkim dochodzi do regeneracji centralnego układu nerwowego. Sen czyni nas rześkimi i dodaje siły na zmagania z nowym dniem.

Problemy ze snem

Problemy związane ze snem (brak snu lub sen złej jakości) są globalną epidemią, która zagraża zdrowiu i jakości życia 45% światowej populacji. Mają one negatywny wpływ  na nasze codzienne samopoczucie, wygląd i zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Przyczyniają się do pogorszenia koncentracji uwagi, zdolności do uczenia się i zapamiętywania. Często są przyczyną wypadków komunikacyjnych. Ponadto, niedobory snu powiązano z wieloma chorobami cywilizacyjnymi oraz osłabieniem naszego układu odpornościowego.

Jak zadbać o spokojny sen?

Pozytywny wpływ na jakość snu ma właściwie dobrana poduszka ortopedyczna, która podpiera i właściwie układa kręgosłup, przez co rozluźnia mięśnie i więzadła oraz nie blokuje przepływu krwi. Spanie na takiej poduszce będzie redukowało bóle głowy, szyi, kręgosłupa oraz barków. Dzięki temu łatwiej jest zasnąć, a sen jest głębszy i dłuższy. Ponadto prawidłowa pozycja podczas snu rozluźnia „mięśnie stresu” i utrzymuje nasz organizm w ogólnej lepszej kondycji zdrowotnej. Odpowiednia pozycja  zniweluje również chrapanie i drętwienie dłoni.

Poduszki ortopedyczne zostały wykonane z pianki termoelastycznej (zwanej też leniwą lub „Memory Foam”). Jej idea powstała w laboratoriach NASA na potrzeby astronautów, którzy brali udział w programach kosmicznych. Do stworzenia poduszki użyto miliony małych komórek, które czują temperaturę i ciężar ludzkiego ciała. Wykonane z pianki leniwej poduszki pod wpływem ciepła oddawanego przez nasz organizm stają się bardziej elastyczne, dlatego  lepiej dostosowują się do kształtu ciała i idealnie podpiera kręgosłup, zapewniając tym samym niezwykły komfort użytkowania.

Poduszka ortopedyczna CERVI+ 

Poduszka ortopedyczna CERVI Maxi

Bardzo wygodna, zapewniająca wsparcie głowy bez dodatkowego ucisku na ramiona i szyję. Do wykonania poduszki używano pianki termoelastycznej, dlatego doskonale dopasuje się do anatomicznego kształtu ciała, niezależnie czy użytkownik śpi na boku, czy na wznak. Posiada wysokiej jakości elastyczny pokrowiec (80% bawełna, 20% poliestru).

Wymiary Poduszek ortopedycznych:
CERVI+: 50x32x10,5/8 cm
CERVI+ Maxi: 65x36x11,5/10 cm.

Poduszka ortopedyczna SoftSleep Contour

 Została wyprofilowana na wzór „poduszki Szwedzkiej”, która posiada ścięty brzeg, aby jeszcze lepiej dostosować się do kształtu naszego ciała. Ten rodzaj poduszki jest najlepszym wyborem dla osób śpiących na boku. Poduszka została wyposażona w poszewkę oraz występuje w rozmiarach: M i L. 

Poduszka ortopedyczna Mobilex Soft Sleep

Zapewnia optymalne ułożenie głowy oraz odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Zastosowanie sproszkowanego węgla bambusowego, dzięki swym naturalnym właściwościom pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, łagodzi stres i zmniejsza zmęczenie, poprawia metabolizm oraz cyrkulację krwi oraz reguluje wilgotność powietrza. Cząsteczki bambusa zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów i alergenów oraz chłonięciu kurzu.
Wymiary: 52x32x11,5/9,5.

Poduszka ortopedyczna  AloeVera Dream

Ergonomiczne wyprofilowanie koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa, podpiera głowę, szyję i ramiona. Poduszka ta wykonana jest z pianki termoplastycznej z dodatkiem naturalnego ekstraktu aloesowego. Ekstrakt z aloesu dodatkowo wspomaga ciśnienie krwi, przyczynia się do redukcji stresu napięcia mięśniowego. Poduszka AloeVera Dream będzie świetnie zapobiegać rozwojowi mikroorganizmów, grzybów, czy alergenów.
Dostępne są poduszki o wymiarach: 50x30x11 cm i 55x35x12 cm.

Materac piankowy z pamięcią kształtu

Materac jest wykonany z pianki termoelastycznej o stopniowanej gęstości (niskiej, wysokiej i umiarkowanej) doskonale dostosowuje się do kształtu i ciężaru naszego ciała, przez co odciąża i anatomicznie układa kręgosłup. Szczególnie polecany przy chronicznych bólach pleców i szyi. Ten rodzaj materaca z powodzeniem stosuje się podczas profilaktyki przeciwodleżynowej. Pokrowiec został wykonany z oddychającego wodoodpornego dżerseju poliuretanowego. Dodatkowym wyposażeniem materaca jest zamek błyskawiczny, który pomaga utrzymać go w higienie.
Wymiary materaca: 195x87x14.

Podsumowanie

Dorosłym osobom zaleca się aby spały od 7 do 9 godzin, jest to 1/3 życia. Ważne jest to, aby sen był w pełni wartościowy i nie szkodziło mu nieprawidłowe ułożenie ciała. Jeżeli śpimy na wyprofilowanej poduszce ortopedycznej z pianki termoelastycznej kręgosłup szyjny jest w prawidłowym ułożeniu, a głowa jest przedłużeniem kręgosłupa. Dzięki temu nasze mięśnie, więzadła i naczynia krwionośne  odpoczywają, rozluźniają się, tym samym się regenerując. 

Więcej porad