Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Refundacja NFZ ortezy kolana

Refundacja NFZ ortezy kolana

Refundacja NFZ ortezy kolana możliwa jest na podstawie zlecenia, które może przepisać jedynie lekarz specjalista po zapoznaniu się z przyczyną i zakresem schorzenia by odpowiednio dobrać prawidłową stabilizację. W ramach NFZ lekarz może przepisać trzy różne rodzaje ortez kolanowych produkowanych seryjnie, posiadające różne kody i zakresy refundacji cenowej. W zależności od zapotrzebowania orteza może obejmować sam staw kolanowy (J.038 – najmniejszy limit finansowy ), obejmować całą goleń i udo( J.039 – środkowy limit finansowy) lub obejmować całą kończynę dolną włączając w to udo, goleń i stopę( J.043- najwyższy limit finansowy).Większość ortez posiada regulację zakresu ruchomości umożliwiają indywidualizację stabilizacji kolana. Należy zaznaczyć że do ortez nie zaliczają się opaski elastyczne. Każdą z ortez NFZ refunduje aż w 90% w podanym limicie cenowym. Wyjątkiem są dzieci do 18 roku życia których refundacja na zakup ortezy wynosi 100%. Wystarczy aby pacjent wraz z odpowiednim numerem skierowania udał się do sklepu medycznego realizującego zamówienia funduszu zdrowia. Zachęcamy do składania zamówień telefonicznych lub rezerwacji wózka z wyprzedzeniem aby maksymalnie ułatwić zakup.

Refundacja NFZ ortezy kolana

Kody NFZ

J.038 J.039 J.043

Kwota finansowania

Kwoty finansowania wynoszą: 350zl, 700zł, 800zł

Stopień refundacji

Refundacja NFZ ortezy kolana wynosi  90%(dorośli) i 100%(dzieci)

Co ile można uzyskać wniosek

Wniosek można składać co 3 lata, osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności rozpatrywane są według ich potrzeb.

Osoby uprawnione do wypisania wniosku na ortezę

Jedynie lekarze posiadający specjalizację w dziedzinie:ortopedii,traumatologii,chirurgii,reumatologii,neurologii,rehabilitacji jest uprawniony do wypisania wniosku.

Zastosowanie

  • Orteza stabilizująca elastyczna – wykonane z lekkich materiałów tekstylnych. W zależności od zapotrzebowania może być ona regulowana lub nie. Zawierają się w tej grupie głównie ortezy stosowane przy urazach jako leczenie zachowawcze lub jako częściowe odciążenie przy uszkodzeniach stawów.
  • Orteza stabilizująca sztywna – posiadają szyny boczne z przegubami zawiasowymi i całość obejmuje udo i goleń. Wykorzystywane są przy cięższych urazach więzadeł stawu kolanowego by zapewnić sztywną stabilizację stawu. Większość z nich posiada regulację zakresu ruchomości kolana lub całkowicie je usztywniają.
  • Orteza stabilizująca na całą kończynę dolną – jest to orteza wykorzystywana w urazach i po obszernych operacjach kończyny dolnej gdy wymagana jest całościowe unieruchomienie nogi.

Mamy nadzieję, że temat Refundacja NFZ ortezy kolana nie skrywa już przed Wami tajemnic.

Personel Senioralnego w razie pytań, służy pomocą. Skontaktuj się z nami lub napisz na facebooku.

Więcej porad