Skarpety bezuciskowe – wygoda i komfort noszenia

Skarpety bezuciskowe to zarejestrowany produkt medyczny, wykonywany najczęściej z bawełny lub włókien bambusowych, który polecany jest osobom z problemami krążenia i cukrzykom. Ten rodzaj skarpetek, jak nazwa wskazuje nie powoduje ucisku łydek dzięki luźniejszym ściągaczom co ma wpływ na prawidłowy przepływ krwi. Noszenie skarpet bezuciskowych wpływa znacząco na komfort oraz wygodę. Są dobrym wyborem nie tylko dla osób cierpiących z powodu różnych schorzeń kończyn dolnych, ale także dla każdej osoby, która dba o swoje zdrowie, komfort i samopoczucie. 

skarpety bezuciskowe MEDIC

Czym są skarpety bezuciskowe?

Skarpety są dla nas mało znaczącą cześcią naszej codziennej garderoby, ponieważ zwykle chowamy je w butach. Dlatego większość z nas podchodzi do zakupu skarpetek bardzo lekko. Najczęściej wybieramy te najbardziej przystępne cenowo, wizualnie, oraz rozmiarowo. Warto jednak poświęcić chwilę na dobranie właściwych skarpet, gdyż mają one wpływ na nasze stopy oraz buty. Osoby cierpiące na pewne schorzenia powinny zwrócić uwagę na stworzone z myślą o nich skarpety zdrowotne, bambusowe i dedykowane diabetykom. Co powinniśmy o takich skarpetach wiedzieć?

Skarpety bezuciskowe to wyrób medyczny zapewniający brak ucisku, co znacząco wpływa na proces przepływu krwi w kończynach dolnych. Mimo braku typowego ściągacza ten rodzaj skarpet świetnie utrzymuje się na nodze. Skarpety dopasowują się do stopy dzięki elastyczności i odpowiedniej rozciągliwości. Dodatkowo nie podrażniają i zapewniają swobodę wszelkich ruchów. Wiele modeli posiada wbudowaną we włókna tzw. apreturę antygrzybiczą i antybakteryjną, która między innymi zapobiega wtórnym zakażeniom skóry i ma silne działanie antyzapachowe.

Z czego wykonane są skarpety bezuciskowe?

W sprzedaży są dostępne bardzo różne modele skarpet medycznych bezuciskowych, jednak zazwyczaj skarpety wykonane są z bawełny najwyższej jakości dzięki czemu są miłe w dotyku i delikatne dla skóry. Posiadają specjalną konstrukcję – miejsca narażone na otarcia czy urazy zawierają trójwarstwową dzianinę frotte. Alternatywą dla bawełnianych skarpet bezuciskowych są te bambusowe. Udowodnione zostało, że przędza z bambusa wykazuje zdolność do wentylacji i pochłaniania nadmiaru wilgoci. Dzięki naturalnym właściwościom antysceptycznym zahamowany zostaje rozwój mikrobów. Takie skarpety charakteryzują się przede wszystkim wysokim poziomem higieny.

Jakie skarpety bezuciskowe wybrać?

Skarpety bezuciskowe MEDIC Line będą doskonałym wyborem. Skarpety te posiadają bezuciskowy ściągacz, dzięki czemu idealnie się nadają dla osób z zaburzeniami krążenia. Dodatkowo skorzystać z nich mogą też alergicy wraz z osobami o wrażliwych stopach. Są elastyczne i świetnie się dopasowują do każdego kształtu stopy, posiadają także płaski szew. Zastosowany w nich unikalny splot sprawia, że skarpety nie drażnią w stopy i są bardzo miłe w dotyku. Kupując w naszym sklepie przy zakupie 5 par, szóstą w dowolnym kolorze dostaniesz gratis. Skarpety są dostepne w rozmiarach od 36 do 57. Skarpety zachowują swoje właściwości przez co najmniej przez 20 cykli prania.

Dla kogo skarpety bezuciskowe?

Ten produkt przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. To świetny wybór szczególnie dla tych osób, które borykają się z zaburzeniami krążenia w kończynach dolnych. Skarpety odpowiednie są również dla posiadaczy wrażliwych stóp, cukrzyków czy osób borykających się z otyłością. W sprzedaży zazwyczaj dostępne są nawet specjalne skarpety bezuciskowe, przeznaczone specjalnie dla cukrzyków. Wskazaniem do stosowania skarpet bezuciskowych są też obrzęki, opuchnięcia czy bóle nóg. Skarpety wykazują również działanie wspomagające w leczeniu grzybicy czy nadmiernej potliwości stóp.

Mogą być także używane przez ogół społeczeństwa w ramach dobrej, zdrowotnej profilaktyki. Szczególnie polecamy je wszystkim osobom, które dbają o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Są doskonałe dla osób, których tryb życia zmusza je do spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej lub stojącej. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym zwalczą problem przykrego zapachu, z którym boryka się bardzo wielu ludzi, a jest to problem wstydliwy. Ostatnio dostępne są nawet skarpety bezuciskowe dla dzieci. Skarpety są częścią naszej garderoby, którą ubieramy na cały dzień, dlatego warto w nie zainwestować. W ten sposób możemy zapewnić sobie komfort na cały dzień.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór skarpet bezuciskowych. Pomożemy Ci w wyborze!

Więcej porad