Poradnik

Skarpety bezuciskowe – wygoda i komfort noszenia

Skarpety bezuciskowy to zarejestrowany produkt medyczny, wykonywany najczęściej z bawełny lub włókien bambusowych, który polecany jest osobom z problemami krążenia i cukrzykom. Ten rodzaj skarpetek, jak nazwa wskazuje nie powoduje ucisku łydek dzięki luźniejszym ściągaczom co ma wpływ na prawidłowy przepływ krwi. Noszenie skarpet bezuciskowych wpływa znacząco na komfort oraz wygodę.

Czym są skarpety bezuciskowe?

Skarpety bezuciskowe to wyrób medyczny zapewniający brak ucisku, co znacząco wpływa na proces przepływu krwi w kończynach dolnych. Mimo braku typowego ściągacza ten rodzaj skarpet świetnie utrzymuje się na nodze. Skarpety dopasowują się do stopy dzięki elastyczności i odpowiedniej rozciągliwości. Dodatkowo nie podrażniają i zapewniają swobodę wszelkich ruchów. Wiele modeli posiada wbudowaną we włókna tzw. apreturę antygrzybiczą i antybakteryjną, która między innymi zapobiega wtórnym zakażeniom skóry i ma silne działanie antyzapachowe.

Z czego wykonane są skarpety bezuciskowe?

Zazwyczaj skarpety wykonane są z bawełny najwyższej jakości dzięki czemu są miłe w dotyku i delikatne dla skóry. Posiadają specjalną konstrukcję – miejsca narażone na otarcia czy urazy zawierają trójwarstwową dzianinę frotte. Alternatywą dla bawełnianych skarpet bezuciskowych są te bambusowe. Udowodnione zostało, że przędza z bambusa wykazuje zdolność do wentylacji i pochłaniania nadmiaru wilgoci. Dzięki naturalnym właściwościom antysceptycznym zahamowany zostaje rozwój mikrobów. Takie skarpety charakteryzują się przede wszystkim wysokim poziomem higieny.

Dla kogo skarpety bezuciskowe?

Ten produkt przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. To świetny wybór szczególnie dla tych osób, które borykają się z zaburzeniami krążenia w kończynach dolnych. Skarpety odpowiednie są również dla posiadaczy wrażliwych stóp, cukrzyków czy osób borykających się z otyłością. Wskazaniem do stosowania skarpet bezuciskowych są też obrzęki, opuchnięcia czy bóle nóg. Skarpety wykazują również działanie wspomagające w leczeniu grzybicy czy nadmiernej potliwości stóp.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór skarpet bezuciskowych. Pomożemy Ci w wyborze!

Masz pytania?

Nasi konsultanci chętnie Ci pomogą.

Porozmawiaj z konsultantem

9:00 – 17:00

Porozmawiaj z nami na czacie

Umów rozmowę z konultantem

Masz pytania?

Nasi konsultanci chętnie Ci pomogą.

Porozmawiaj z konsultantem

9:00 – 17:00

Napisz do nas

Umów rozmowę z konultantem