Pomysły na prezent dla seniora do 50 zł!

Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta. W zakupowym szale częstym wyzwaniem może być dla nas prezent dla starszych członków rodziny. Warto w ten sposób wyrazić troskę o zdrowie i bezpieczeństwo naszych seniorów, więc prezent z kategorii medycznej może się tu okazać strzałem w dziesiątkę. Nie tylko możemy sprawić bliskiej osobie przyjemność, ale także pokazać nasze zainteresowanie ich zdrowiem i samopoczuciem. Przedstawiamy listę 5 użytecznych produktów, które sprawdzą się jako prezent dla seniora do 50 zł. 

Piłki żelowe do ćwiczeń dłoni

prezent dla seniora do 50 zł

Piłeczka żelowa doskonale nadaje się do ćwiczeń mięśni dłoni i przedramienia. Rytmiczne uciskanie piłeczki ma także działanie relaksujące i uspokajające. Piłeczki mają 5 cm średnicy oraz różne stopnie sprężystości, dzięki czemu możemy wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiadała naszemu seniorowi.

Taśmy do ćwiczeń

prezent dla seniora do 50 zł

Taśmy do ćwiczeń mają bardzo szerokie zastosowanie. Możemy je wykorzystać przy treningach rozciągających, wzmacniających mięśnie nóg, rąk, ramion i pleców, a także do ćwiczeń jogi lub pilatesu. Dodatkową wartością taśmy jest możliwość wykorzystania jej nie tylko w domu, ale także na świeżym powietrzu. Taśmy są wykonane z gumy bez dodatku lateksu, dzięki czemu są bezpieczne dla alergików. Możemy wybrać taśmę o odpowiednim dla użytkownika poziomie oporu.

Mata antypoślizgowa do wanny

prezent dla seniora do 50 zł

Jak wskazuje sama nazwa, mata antypoślizgowa zapobiega poślizgom w ociekającej wodą wannie lub prysznicu. Niweluje ryzyko niekontrolowanego upadku, a także zapewnia stabilizację podczas kąpieli czy prysznica. Maty posiadają na spodzie przyssawki, które umożliwiają jej solidne przytwierdzenie do śliskiej powierzchni wanny.

Wałek do rehabilitacji

prezent dla seniora do 50 zł

Wałek rehabilitacyjny z delikatnymi, stożkowatymi wypustkami jest narzędziem służącym do poprawy krążenia krwi i relaksacyjnego masaży, a także ćwiczeń stóp. Miękkie kolce w kształcie stożków masują delikatnie ciało i pobudzają zakończenia czuciowe ciała. Wałek może być wykorzystywany zarówno w placówkach rehabilitacyjnych, jak i w domowym zaciszu. Jest wykonany z nieszkodliwych dla zdrowia komponentów.

Uchwyt łazienkowy dla niepełnosprawnych

prezent dla seniora do 50 zł

Uchwyty łazienkowe są przeznaczone do użytku w wilgotnych środowiskach, takich jak łazienki. Pomagają niepełnosprawnym we wchodzeniu lub wychodzeniu z wanny lub prysznica bez pomocy opiekuna, co wpływa pozytywnie na komfort psychiczny.

W naszej ofercie możesz znaleźć wiele produktów, które mogą okazać się świetnym, a także pożytecznym prezentem.

 

Więcej porad