Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – wszystko, co musisz wiedzieć

wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Powrót do zdrowia w domowych warunkach często wymaga nabycia odpowiedniego sprzętu medycznego. Nie należy on jednak do tanich, a refundacja NFZ dotyczy tylko niewielkiej grupy produktów, więc taki zakup nie dla wszystkich jest możliwy. W takim przypadku warto skorzystać z wypożyczalni, która na określony czas oddaje do użytku specjalistyczne urządzenia za określoną opłatą.

Sprzęt rehabilitacyjny – kiedy wypożyczać?

Najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na skorzystanie z wypożyczalni jest brak środków na zakup niezbędnego sprzętu, ponieważ zazwyczaj jest to spory wydatek. Czasem bywa również tak, że konkretne urządzenie specjalistyczne jest potrzebne na jakiś czas, więc zakup ten zupełnie się nie opłaca, a sprzęt staje się zbyteczny i zajmuje tylko miejsce. Jeśli jednak wypożyczysz sprzęt, nie musisz martwić się, co potem z nim zrobić, tylko oddać go w każdej chwili, bez zbędnych formalności. Jeśli jednak wiesz, że czeka Cię dłuższe używanie danego produktu, możesz przed zakupem wynająć go i sprawdzić, czy spełni Twoje oczekiwania.

Jak działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego?

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego oferują zarówno szpitale i poradnie, jak i niezależne, samodzielne wypożyczalnie, które zazwyczaj połączone są także ze sklepem medycznym. W tym drugim przypadku zazwyczaj zapewniony jest również transport sprzętu, jego montaż w domu, instrukcje użytkowania oraz ewentualne naprawy. Dodatkowo, wypożyczalnie gwarantują atestowany i w pełni sprawny sprzęt. Odkupując bowiem urządzenie od innego użytkownika, jest duże ryzyko, że będzie ono np. uszkodzone. W wypożyczalniach sprzęt jest dokładnie sprawdzany pod kątem higienicznym i technicznym, by był bezpieczny w użytkowaniu.

Jak działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego? Przede wszystkim posiada szeroki asortyment – produkty zarówno dla osób, które potrzebują długotrwałego wsparcia oraz takich, które są dysfunkcyjne tylko czasowo, np. po zabiegu lub złamaniu kończyny. Wypożyczalnia udostępnia sprzęt na określony czas, w zależności od Twoich potrzeb, a wszystko odbywa się zgodnie z ustalonym cennikiem.

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu?

Skorzystanie z usług wypożyczalni zapewni Ci przede wszystkim spokój. Cały czas możesz liczyć na pomoc specjalistów, którzy zapewniają zarówno transport, jak i montaż. Nie musisz więc martwić się, że uszkodzisz coś, samodzielnie składając sprzęt.

Wypożyczalnia to także czas i elastyczność. Bardzo często konieczność skorzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego przychodzi do nas nagle i nie jesteśmy wtedy gotowi na tak poważny zakup. Sprzęt z wypożyczalni dostaniesz od ręki i nie musisz czekać, by rozpocząć rehabilitację. Jeśli podczas powrotu do zdrowia sprzęt przestał być Ci potrzebny, nie musisz martwić się, że zostanie bezużyteczny u Ciebie w domu, lecz oddajesz do z powrotem do wypożyczalni i nie musisz się zastanawiać, co dalej się z nim stanie.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda oferta wypożyczalni ze sprzętem rehabilitacyjnym, zajrzyj tutaj.

Więcej porad