Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Poduszki elektryczne – idealny prezent dla bliskiej osoby

Zastanawiasz się nad prezentem dla bliskiej Ci osoby? Wybierz prezent który nie tylko będzie miłym gestem, ale także użytecznym przedmiotem. Zdecyduj się na poduszkę elektryczną.

Czym jest poduszka elektryczna?

poduszka elektryczna Microlife FH80

Poduszka elektryczna to nic innego jak poduszka ocieplana dzięki energii elektrycznej. Mogą mieć różne rozmiary i kształty, zasilane przewodowo lub bezprzewodowo. Składają się ze specjalnego wkładu grzejącego, zdejmowanego pokrowca oraz długiego kabla lub akumulatora. Poduszki elektrycznej używa się w celu miejscowego ogrzania różnych partii ciała, nie musimy ich koniecznie używać stricte jako poduszek. Doskonale sprawdzą się także jako maty rozgrzewające oraz termofory. Możemy je przykładać do dowolnych części ciała.

Jaką poduszkę wybrać?

Przy wyborze poduszki elektrycznej trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Rozmiar, kształt i kolor możemy wybrać według naszych własnych upodobań. Kolor ma znaczenie jedynie estetyczne, ale już odpowiedni kształt i rozmiar może znacznie ułatwić lub utrudnić użytkowanie. Na przykład, mniejszą poduszkę wybierzemy do ogrzewania mniejszych części ciała, i analogicznie – większą do większych części ciała. Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego poduszka elektryczna jest wykonana. Użytkownik będzie miał z nią styczność i przykładać ją do różnych części ciała, więc chciałby się czuć komfortowo oraz wygodnie. Większość poduszek znajduje się w łatwym do zdjęcia pokrowcu, który możemy wyprać. Dzięki temu poduszka będzie służyła nam dłużej.

Kolejną rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę, jest moc. Im większy pobór mocy, tym poduszka szybciej się nagrzeje. Jeżeli nie zależy nam na bardzo szybkim nagrzewaniu, możemy wybrać poduszkę o mniejszym poborze mocy. Zdecydowana większość poduszek elektrycznych posiada funkcję regulacji temperatury. Im więcej stopni regulacji będzie posiadała poduszka, tym precyzyjniej dostosujemy ją do naszych indywidualnych potrzeb.

Poduszka elektryczna powinna być wyposażona w tzw. timer. Timer, czyli po prostu odmierzacz czasu, pozwoli użytkownikom na ustawienie dokładnego czasu grzania. Po jego upływie poduszka sama się wyłączy. Przewód zasilający powinien być możliwie jak najdłuższy, abyśmy mogli swobodnie używać poduszki w dowolnym miejscu bez obawiania się, że kabel nie dosięgnie do naszej kanapy, fotela bądź łóżka. Niektóre z poduszek elektrycznych mają możliwość odpięcia kabla zasilającego, co umożliwi nam odłączenie poduszki od zasilania gdy już się nagrzeje do odpowiedniej dla nas temperatury. Dzięki temu będziemy mogli nagrzaną już poduszkę wziąć w dowolne miejsce i używać jej jako bardzo wygodny termofor.

Model Microlife FH80 jest zasilany przewodowo, a dodatkowo posiada 4 stopnie regulacji temperatury. Dzięki temu możemy dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Jest ona całkowicie bezpieczna w użytkowaniu, dzięki zabezpieczeniom przeciwzwarciowym i przeciw nadmiernemu przegrzewaniu. Model ten jest rozmiarów zwykłego jaśka, dzięki czemu nadaje się również dla dzieci. Włączona poduszka automatycznie się wyłączy po 90 minutach działania.

Kiedy stosować poduszkę elektryczną?

Poduszka elektryczna ma wiele zastosowań. Może być wykorzystywana do terapii ciepłem. Przede wszystkim łagodzi bóle stawów i mięśni wywołane stresem lub zmęczeniem. Sprawdzi się jako termofor w przypadku bóli menstruacyjnych. Załagodzi skurcze mięśni oraz napięcie w karku i ramionach. Można ją stosować także w celu poprawi krążenia krwi. Przyniesie także ulgę przy wyziębieniu organizmu, zapaleniu jelit lub zatok, a także nieżycie żołądka.

Poduszka elektryczna jest polecana także osobom, które odczuwają ciągłe przemęczenie i miewają trudności z odprężaniem. Czasami szybkie tempo życia, codzienny stres a także natłok obowiązków pozbawiają nas możliwości skutecznego odpoczynku. Niestety często zapominamy, jak ważna jest właściwa regeneracja i wypoczynek, abyśmy funkcjonowali poprawnie i nabrali sił na kolejne wyzwania, jakie podsuwa nam życie.

Poduszka elektryczna może być także świetnym środkiem rozgrzewającym w chłodne dni i mroźne jesienno-zimowe wieczory. Z łatwością rozgrzejemy nią ciało, kiedy przebywaliśmy na zimnie przez dłuższy czas. Świetnie sprawdzi się także przy przy przeziębieniu, oraz w sytuacji większego wychłodzenia organizmu, zwłaszcza szybko nagrzewające się modele.

W naszym sklepie znajdziesz bardzo wiele użytecznych produktów, które z pewnością nadają się na prezent dla bliskiej osoby. Jeżeli szukasz idealnego prezentu, kliknij tutaj.

Więcej porad