Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Pomysły na prezent dla seniora do 100 zł!

Gdy zbliżają się święta, a ty nadal nie masz kompletnej listy prezentów, warto zatroszczyć się o bliskie Ci osoby starsze. W tym roku możesz pokazać, że zależy Ci na ich zdrowiu i dobrym samopoczuciu, znajdując dla nich coś pomocnego i użytecznego. Oto lista 5 pomysłów na pożyteczny prezent dla seniora do 100 zł! 

Pomoce do zakładania skarpet

prezent dla seniora do 100 zł

Czasami, niektóre schorzenia przeszkadzają lub utrudniają seniorom nawet najprostsze, codzienne czynności. Pomoc do zakładania skarpet lub pończoch są bardzo dobrym rozwiązaniem dla seniorów cierpiących z powodu bólu pleców, lub mających kłopoty ze stawami. Główną częścią urządzenia jest jego elastyczna końcówka, gdzie wkładamy skarpetkę. Końcówka idealnie dopasowuje się do kształtu stopy. Po nałożeniu skarpety lub pończochy wsuwamy urządzenie na nogę przy pomocy rozsuwanych uchwytów.

Poduszki do siedzenia

prezent dla seniora do 100 zł

Seniorzy ze schorzeniami lub urazami kręgosłupa mogą mieć trudności z zachowaniem właściwej postawy podczas siedzenia. Idealnym prezentem jest poduszka ortopedyczna, wykonana z pianki termo-formującej, dzięki czemu zapamiętuje kształt. Dodatkowo jest ona wyprofilowana, co gwarantuje jej idealne przyleganie do ciała. Poszewka z siatki Mesh zapewnia cyrkulację powietrza, co zapobiega nadmiernej potliwości, a antypoślizgowy spód niweluje przesuwanie się poduszki. Produkt przynosi ulgę osobom z bólami krzyża, zwiększa przepływ krwi w nogach, odciąża kręgosłup i pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy.

Poduszki elektryczne

prezent dla seniora do 100 zł

Poduszki elektryczne są dobrym produktem dla osób mających problemy z krążeniem krwi, dolegliwościami reumatycznymi i nerwobólami. Jest pomocna w rozluźnianiu obolałych i napiętych mięśni i relaksacji po ciężkim dniu. Poduszka poprawia krążenie krwi, łagodzi nerwobóle i pomaga przy leczeniu chorób reumatycznych. Posiada 4 poziomy regulacji temperatury. Poduszka szybko się nagrzewa, jednak możemy monitorować temperaturę. Dodatkowo poduszka posiada zabezpieczenia przeciwzwarciowe i przed przegrzaniem.

Laski

prezent dla seniora do 100 zł

Seniorzy często korzystają z lasek ortopedycznych, więc jeśli szukasz prezentu dla seniora do 100 zł, może to być świetny wybór. Laski odciążają kończyny dolne i stawy, ułatwiają chód i pomagają w zachowaniu prawidłowej postawy. Laska ma anatomicznie ukształtowany uchwyt, który ułatwia równomierne rozłożenie nacisku dłoni, dzięki czemu dłoń nie męczy się podczas długotrwałego korzystania z laski. Na końcu laski umieszona jest antypoślizgowa. Laskę można także regulować, aby dopasować ją do wzrostu użytkownika. Są dostępne dla osób lewo- i praworęcznych.

Piłki rehabilitacyjne z ABS

prezent dla seniora do 100 zł

Piłki rehabilitacyjne z systemem ABS są bezpiecznymi przyrządami do ćwiczeń. Wykorzystywane są podczas rehabilitacji, w celu wzmocnienia mięśni grzbietu lub ruchomości w stawach, korekcji wad postawy. System ABS (Anti-Burst System) oraz materiał, z którego wykonana jest piłka zapewniają bezpieczeństwo użytkownika oraz zapobiega rozerwaniu i utracie powietrza nawet podczas uszkodzeń mechanicznych. Piłki są przeznaczone do użytkowania wewnątrz, na twardej i płaskiej powierzchni. Maksymalne obciążenie wynosi 150kg.

Jeśli zastanawiasz się, jaki kupić prezent dla seniora do 100 zł, w Senioralnym znajdziesz wiele rodzajów produktów medycznych, które mogą pomóc i przynieść ulgę twoim bliskim.

Jeśli jesteś gotowy rozszerzyć swój budżet, sprawdź nasz artykuł o pomysłach na prezent dla seniora do 250 zł.

Więcej porad