Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Prezenty dla seniora – 10 doskonałych produktów

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze prezenty dla seniora? Najlepiej postaw na użyteczność. Spraw starszym osobom w rodzinie prezent, który pokaże jak bardzo Ci na nich zależy. W tym poście przeczytasz o produktach, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla osoby starszej.   

Opaska telemedyczna

prezenty dla seniora

Opaska telemedyczna może wyglądać jak zegarek, ale jej zadanie jest dużo ważniejsze. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących stałej opieki medycznej. Model SiDLY Care może jednym przyciskiem nadać sygnał SOS lub wykonać połączenie głosowe z personelem medycznym, dokonuje pomiarów funkcji życiowych użytkownika a także przypomina o zażywaniu leków. Dodatkowym plusem jest to, że nie naraża seniorów na niepotrzebny kontakt z pracownikami szpitali i placówek medycznych, co jest bardzo ważne w czasach pandemii. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze prezenty dla seniora, opaska z pewnością przoduje w tym zestawieniu.

Ciśnieniomierz

prezenty dla seniora

Ciśnieniomierz jest niezbędny dla seniorów, gdyż umożliwia im samodzielne kontrolowanie swoich funkcji życiowych. Ciśnieniomierz Microlife BP B3 AFIB odczytuje akcje serca, a w przypadku nierównego rytmu informuje o tym użytkownika. Duży cyfrowy ekran ułatwi odczytywanie wyników osobom starszym i niedowidzącym. Szczególnie polecany dla osób z nadciśnieniem, arytmią i innymi chorobami serca.

Pomoce do zakładania skarpet

prezenty dla seniora

Główną częścią urządzenia jest jego elastyczna końcówka, na którą wkładamy skarpetkę.W modelu Aston DELUX nakładanie odbywa się za pomocą specjalnych uchwytów, które należy pociągnąć do siebie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób z bólami pleców, lub mających kłopoty ze stawami.

Piłki rehabilitacyjne z ABS

prezenty dla seniora

Piłki rehabilitacyjne QMED z systemem ABS są bezpiecznymi przyrządami wykorzystywanymi podczas rehabilitacji, aby wzmocnić mięśnie grzbietu lub w celu korekcji wad postawy. System ABS (Anti-Burst System) wraz z materiałem piłki sprawia, że jest bezpieczna dla użytkownika. Piłki są przeznaczone do użytkowania wewnątrz, na twardej i płaskiej powierzchni. Maksymalne obciążenie wynosi 150kg.

Laski

prezenty dla seniora

Seniorzy często korzystają z lasek ortopedycznych. Odciążają kończyny dolne i stawy, ułatwiają chód i pomagają w zachowaniu prawidłowej postawy. Większość lasek, jak na przykład Aston Black&White, ma anatomicznie wyprofilowane uchwyty ułatwiające pewny chwyt. Koniec laski jest zwieńczony nakładką antypoślizgową. Laska jest regulowana, i dostępna dla prawo- i leworęcznych.

Mata antypoślizgowa do wanny

prezenty dla seniora

Mata antypoślizgowa HALCAMP zapobiega poślizgom w ociekającej wodą wannie lub prysznicu. Zmiejsza ryzyko ryzyko niechcianego wypadku i zapewnia stabilizację podczas kąpieli czy prysznica. Mata jest wyposażona w specjalnie przyssawki zapewniające dobrą przyczepność do podłoża.

Wałek do rehabilitacji

prezenty dla seniora

Wałek rehabilitacyjny HALCAMP ze stożkowatymi wypustkami to narzędzie służące do poprawy krążenia krwi, ćwiczeń stóp, a także rehabilitacji. Miękkie stożkowe kolce masują ciało i pobudzają zakończenia czuciowe ciała. Wałek nadaje się do użytku domowego. Wykonany jest z nieszkodliwych dla zdrowia komponentów.

Poduszki elektryczne

prezenty dla seniora

Poduszki elektryczne są pomocne w rozluźnianiu obolałych i napiętych mięśni i relaksacji. Nadają się także dla osób z problemami z krążeniem, dolegliwościami reumatycznymi i nerwobólami. W modelu Microlife FH80 temperaturę można ustawić na 4 różne poziomy. Poduszka jest zabezpieczona przed zwarciami i przegrzaniem.

Profilowana poduszka ortopedyczna do spania

prezenty dla seniora

Jeżeli nasz senior ma bóle kręgosłupa, napięcia nerwowe lub bezsenność, profilowana poduszka ortopedyczna jest produktem dla niego. Poduszka QMED Standard Plus dopasowuje się do kształtu głowy i szyi, co zapewnia komfort w trakcie snu. Można na niej spać na boku oraz na plecach. ten posiada łatwą do czyszczenia poszewkę dzianinową.

Piłki żelowe do ćwiczeń dłoni

prezenty dla seniora

Piłeczka żelowa QMED doskonale nadaje się do ćwiczeń mięśni dłoni i przedramienia. Rytmiczne uciskanie piłeczki ma także działanie relaksujące i uspokajające. Różne kolory piłeczek oznaczają różne twardości. Możemy więc dopasować najbardziej odpowiednią naszego seniora.

W naszym sklepie znajdziesz produkty z listy, jak również wiele innych, które świetnie sprawdzą się jako prezenty dla seniora.

Więcej porad