Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Właściwości zdrowotne maty do akupresury

właściwości zdrowotne maty do akupresury

Mata do akupresury to produkt zdrowotny, który jest wielozadaniowy. Ma na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprzez stymulację kolcami określonych punktów na ciele. Poprawia również ogólne samopoczucie i ma pozytywny wpływ na układ szkieletowo-kostny. Maty często polecane są przez lekarzy i fizjoterapeutów.

Dlaczego mata do akupresury jest skuteczna?

Maty do akupresury działają poprzez stymulowanie skóry, które pobudza krążenie krwi. Dlatego też regularne korzystanie z maty wpływa korzystnie na cały organizm. Przede wszystkim wycisza i poprawia ogólne samopoczucie, a także pozwala pozbyć się dolegliwości bólowych, gdyż rozluźnia mięśnie i wywołuje uczucie ciepła. Mata szczególnie poprawia metabolizm, relaksuje oraz wzmacnia układ nerwowy i oddechowy.

Właściwości zdrowotne maty do akupresury

Maty do akupresury to produkty, które spełniają wiele zadań. Nie tylko zwalczają dolegliwości bólowe, ale również wpływają pozytywnie na cały organizm. Zapewne z tego powodu wykorzystuje się je zarówno do samodzielnych masaży w domu, jak i w gabinetach fizjoterapeutycznych.

Najczęściej używa się ich do zwalczania bólu ze strony układu mięśniowo-szkieletowego, w łagodzeniu bólu stawów czy chorób kręgosłupa. To, że mata pomaga na bóle mięśniowe jest dość oczywistą kwestią, ale zaskoczeniem może okazać się fakt, że świetnie radzi sobie również w przypadku dolegliwości układu trawiennego. Masaże są dobre przykładowo na zaparcia czy wzdęcia.

Wystarczy położyć się na macie w pozycji „na brzuchu”. W obrębie masowanej części ciała, w tym przypadku brzucha, po kilkunastu minutach pojawi się uczucie rozluźnienie spiętych mięśni. Jeśli potrzebujesz większej stymulacji, możesz uwypuklić matę w miejscu brzucha, a dzięki większemu naciskowi, działanie będzie szybsze.

Więcej porad