Duży wybór

Produkty sprawdzonych marek

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Bezproblemowe zwroty

14 dni nabezłatny zwrot

Kategorie wpisów

Zaopiekuj się na odległość. Opaska telemedyczna pod choinkę 2020

opaska telemedyczna

Święta to czas, który kojarzy się z rodzinną atmosferą, ciepłem domu i bliskością. Jednak prawda jest taka, że nie zawsze jesteśmy w stanie zaopiekować się naszymi rodzicami lub dziadkami gdy tego potrzebują. Z pomocą przychodzą nowoczesne opaski telemedyczne.

Czym jest opaska telemedyczna?

opaska-telemedyczna

Naszym pierwszym skojarzeniem zapewne będzie sportowy zegarek. Produkt rzeczywiście posiada tarczę na pasku z tworzywa sztucznego, jednak nie informuje nas o aktualnej godzinie. Na tarczy powinien znajdować się przycisk SOS do wzywania pomocy, np. w razie upadku lub osłabnięcia, wtedy opaska wysyła sygnał do personelu medycznego. Ponadto może przypomnieć użytkownikowi o zażyciu leków, zmierzyć jego tętno i temperaturę, by na bieżąco wysyłać informacje o ogólnym stanie użytkownika na platformę mobilną lub telecentrum. Niektóre modele umożliwiają także połączenia głosowe z pracownikiem personelu medycznego. Te zalety czynią z niej idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcieliby się opiekować się swoimi bliskimi, jednak odległość bądź natłok codziennych obowiązków to uniemożliwiają.

Opaska telemedyczna SiDLY Care

 

Jednym z rozwiązań proponowanym w szybko rozwijającej się telemedycynie jest teleopieka. Model opaski SiDLY Care można łączyć z systemem teleopieki. czyli nowoczesnej metody umożliwiającej opiekę nad osobami, które potrzebują stałego monitorowania. Dodatkową funkcjonalnością jest fakt, że dzięki aplikacji na systemy Android i iOS opiekuni lub użytkownicy opaski mogą samodzielnie monitorować pomiary na swoich smartfonach. Opaska posiada również czujnik, który powiadamia nas kiedy użytkownik zdjął opaskę. Pozwala także na wykonywanie połączeń głosowych. Szczegółowe informacje o tej opasce możesz znaleźć tutaj.

Korzyści z korzystania z opaski telemedycznej

 

Opaska telemedyczna to bardzo dobre rozwiązanie, gdy nie jesteśmy w stanie być przy potrzebującej osobie przez cały czas. Użytkownik zakładając taką opaskę nie musi się martwić o siebie w przypadku problemów, ponieważ opaska na bieżąco wysyła informacje o jego podstawowych funkcjach życiowych do pracowników medycznych, a sam także może wezwać pomoc jednym przyciskiem, gdy będzie tego potrzebował. W dobie pandemii koronawirusa, opaska niweluje kontakt użytkownika z personelem, co zmniejsza drastycznie ryzyko zarażenia się, co skutkuje większym bezpieczeństwem zarówno użytkownika, jak i pracowników placówek medycznych.

Korzyści dla szpitali

 

Ponadto, korzystanie z opasek telemedycznych może znacznie usprawnić pracę szpitali i placówek medycznych. Przede wszystkim zmniejszyć koszty obsługi pacjentów. Umożliwia dokonanie pomiarów wielu pacjentom jednocześnie bez konieczności asysty ze strony pielęgniarki, co przekłada się na zwiększoną efektywność placówki i ograniczenie kosztów, a także możliwość wykorzystania personelu do innych zadań. Opaska natychmiastowo informuje pracowników o pogorszeniu stanu zdrowia pacjenta, co może pozwolić na uniknięcie sytuacji, w których zagrożone jest zdrowie lub nawet życie pacjenta.

Dla kogo jest opaska telemedyczna?

 

Opaska telemedyczna sprawia, że żaden, nawet największy dystans nie będzie już przeszkodą. Umożliwia nam opiekę nad bliskimi i monitorowanie ich stanu zdrowia nawet zza oceanu. Mimo zaawansowanej technologii, opaska jest bardzo prosta w użyciu i nie utrudnia użytkownikowi żadnych codziennych czynności. Dzięki temu każdy użytkownik będzie się z nią czuł bezpiecznie i komfortowo. Opaska telemedyczna wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie dla seniorów. Bardzo dobrze się sprawdzi dla wszystkich przewlekle chorych osób, wymagających stałego nadzoru stanu zdrowia. Mogą z niej korzystać:

  • osoby z zaburzeniami kardiologicznymi
  • osoby po zabiegach
  • osoby przewlekle chore
  • osoby chore na demencję lub Alzheimera
  • osoby chore na padaczkę
  • aktywne kobiety w ciąży
  • osoby chcące monitorować swój stan zdrowia na bieżąco, by odpowiednio wcześnie zareagować na komplikacje
  • osoby wykonujące zawody podwyższonego ryzyka

Dzięki opaskom telemedycznym, ich użytkownicy mają zapewniony całodobowy kontakt ze swoim opiekunem lub konsultantem medycznym. Pozwala to na zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa, a także szybkiej reakcji personelu medycznego bądź opiekuna w razie nagłych sytuacji.

Warto jeszcze raz zastanowić się nad prezentem, gdyż w bardzo prosty sposób możemy wykazać się troską o naszych bliskich, znajdując dla nich coś użytecznego. W Senioralnym znajdziecie wiele takich produktów. Jeżeli szukasz innych pomysłów na prezent dla seniora, koniecznie kliknij tutaj.

Więcej porad